Reference klientů
rehabilitačního cvičení

Dozvíte se, jak toto jednoduché ale účinné cvičení pomáhá našim spokojeným klientům.

"Paní Toufarovou jsme vyhledal na základě jejího článku na webu a požádat ji o konzultaci mého problému se "zamrzlým" ramenem. Po několika individuálních lekcích, proložených pravidelným domácím cvičení sestaveným paní Toufarovou přímo na míru mým obtížím, se hybnost mého ramene výrazně zlepšila a jako bonus zcela vymizely opakující se bolesti zad, které mi čas od času znepříjemňovaly život. Rehabilitační cvičení Paní Toufarové, vedené vždy v pozitivním duchu, doplněné jejím komplexním pohledem na věc, mohu všem doporučit!"

J. Kubíčekklient individuálních lekcí

Hanu Toufarovou navštěvuji a nechávám si vypracovat tréninkový plán něco přes rok. Při pravidelné samostatné práci jsem během několika měsíců na sobě pozoroval změny týkající se především běžného života např. rozhýbání pravé ruky o které lékaři řekli, abych si již zvykl a počítal s tím že se to bude zhoršovat. Po pravidelném cvičení ruka dokáže spoustu věcí a náramě mi to usnadňuje práci. Tímto bych rád všem doporučil návštěvu a řekl, že důležité je začít a vytrvat 🙂 Rehabilitační cvičení Paní Toufarové, vedené vždy v pozitivním duchu, doplněné jejím komplexním pohledem na věc, mohu všem doporučit!"

M. Polášeknadšený klient

Jsem nadšená, že jsem po dlouhé době objevila něco (nový druh cvičení) co dokáže zkvalitnit moje držení těla a fyzickou kondici. Po půl roce cvičení už vím, že to funguje. Postoj těla je pevný, ztuhlost svalů a kloubů povoluje. Jsem ráda, že díky tomuhle cvičené se můžu dál intenzivně věnovat svému sportu. Pokud bych mohla něco doporučit, tak je to právě toto cvičení pro jeho všestrannost – protahuje, posiluje, uvolňuje. S láskou Jana Panušová

Jana Panušováporadce a konzultant v oblasti udržování psychické a fyzické kondice

Dopis před 1. návštěvou: Dobrý den paní Toufarová, Moje švagrová z Brna mi poslala váš Letní zážitek z Ameriky, protože ví, že mám problémy s ramenama. Chtěla bych se tedy zeptat - asi 4 roky mě bolí ramena, víc pravé - zřejmě je to i ze špatného držéní těla, celý život mám kulatá ramena. Lékaři na nic nepřišli a já musela i přestat chodit cvičit, protože mě bolest omezovala. A tak občas hledám, jestli je něco někde zajimavého a tohle mi zajímavé přišlo. Také mě bolí páteř, měla jsem jako dítě úraz, spadla jsem na záda ze stromu. Je mi 46 let a jsem z východních Čech. Proto bych se chtěla zeptat, jestli myslíte, že byste mi mohla pomoct...a jestli by eventuelně byla možnost individuální schůzky nejlépe o víkendu ? Musela jsem vám napsat hned, abych si to nerozmyslela :-), nerada někde obtěžuji, pokud nelezu po čtyřech :-). Děkuji předem za odpověď. I.D. Stav po 3 měsících: Moc děkuji p. Toufarové za její přístup a ochotu. Začala jsem k ní jezdit na podzim s bolestí ramene, která mě trápila cca 4 roky. Hned na první lekci jsem byla překvapená, že jsem byla schopná už během cvičení natáhnout ruku bez větších bolestí - udělala jsem to, co nešlo udělat několik let. Samozřejmostí bylo cvičení doma. Paní Toufarová byla tak hodná, že mi umožnila jezdit za ní v sobotu, protože cesta za ní mi trvá kolem dvou hodin. Cvičení se "odehrává" převážně vleže na podložce. Bylo fajn pozorovat, jak se tělo uvolňuje a ustupují i další problémy, které jsem měla. Nenapadlo by mě, co všechno je spojené se špatným držením těla. Jsem moc vděčná, že jsem paní Toufarovou objevila. Je milá, ochotná a profesionální. Budu se těšit na další návštěvu 🙂

Iveta D., Ústí nad Orlicí

Bolelo mě rameno, nejprve pravé a pak levé. S obtížemi jsem vzpažila a tričko jsem si převlékala se zaťatými zuby, jak to bolelo. Ani odborníci moc nepomohli, artróza podotkli. A pak jsem slyšela o rehabilitačním cvičení s Hanou Toufarovou........no, to jsem zvědavá, říkala jsem si, jestli toto jednoduché cvičení pomůže. A překvapivě pomohlo a velice rychle se mi ulevilo. Na vlastí kůži jsem se přesvědčila, že se skutečně jedná o cvičení velmi jednoduché, ale velmi účinné.

Blanka Přetákoválektorka

Kurz rehabilitačního cvičení všem vřele doporučuji. Při tomto cvičení skvěle protáhnete a posílíte i svaly, které při běžném cvičení nezapojíte. Za sebe musím říci, že mi tyto cviky nesmírně pomáhají k regeneraci mého těla, a i když celý život sportuji, provést některé cviky je ze začátku problém. Hana je samozřejmě precizní a dokonalá lektorka, takže klade velký důraz na správné provedení cviků, což je v tomto případě nesmírně důležité. Moc doporučuji jako doplněk aktivním sportovcům a všem , kteří mají nějaké problémy způsobené jednostrannou zátěží, sedavým způsobem zaměstnání, bolesti zad, kyčlí, ramen.....prostě jsem moc spokojená a určitě budu i nadále pokračovat!!!

Mgr. Monika RybníčkováTrenérka a masérka

Hanka je to nejlepší, co moje záda mohly potkat. Mám 4 roky po úspěšné operaci krční páteře, po které jsem musela dlouhodobě několikrát denně cvičit. Chodila jsem na rehabilitaci a cvičila doma. Koncem roku 2016 jsem na internetu našla nabídku na cvičení proti bolestem zad v Brně v AC Fitness. Mám ještě problémy s bederní páteří. Potřebovala jsem nějaký nový impuls na cvičení a novou motivaci. Vše jsem objevila právě při cvičení s nejúžasnější lektorkou Hankou. Pro mě jsou nejdůležitější pravidelné konzultace s Hankou, kdy kontroluje moje cviky, které cvičím doma. Mám od ní vypracovaný tréninkový plán přímo pro mě, kde každý cvik má obrázek a dokonalý popis. Důležité je, že přijde na všechno, co dělám špatně. Nebo když si některé cviky upravím tak, aby se mi lépe cvičily. Je neuvěřitelné, že bolesti zad, které pro mě byly roky samozřejmé, už nemám. Ve cvičení budu pokračovat, tu půlhodinku si vždycky najdu a rozhodně to stojí za to.

Irena Ráčkováuž bez bolestí zad 🙂

Cvičím poctivě každý den a musím říct, že jsem překvapen jak to jde rychle poznat. To co jsem v tělocvičně nebyl schopen udělat, jde daleko lépe a záda se uvolňují.

Nikola V.

Pokračující artroza a nohy do X. “Vám pomůže až výměna kolenních kloubů, na to jste však ještě mladá”, slýchala jsem už před padesátkou od doktorů. No jo, ale co do té doby? Cpát se utišujícími léky, abych mohla bez bolesti chodit? Moje dcera mi poslala článek o Haně Toufarové a jejím Fit Pain Fee - rehabilitačním cvičení. Otázka, jak by mi cvičení mohlo pomoci na Xové nohy, mi zněla v hlavě jen do první schůzky s Hankou. Už po měsíci cvičení jsem věděla, že jsem na správné cestě. Bolest nohou se výrazně omezila a měla jsem pocit, že i ty nohy mám rovnější :-). Ano, chce to poctivě cvičit téměř každý den, ale věřte mi, za ten pocit úlevy od bolesti a nebo možnost vzít si boty na trochu vyšším podpatku než doposud, aniž by mi v nich při chůzi bolela kolena, to opravdu stojí. Takže jedu dál…, už pátý měsíc 🙂

Dagmar Vojtíšková

Jsem ráda, že jsem konečně objevila cvičení pro seniory, které mi vyhovuje mi a které mě baví. Je to metoda Fit Pain Free. Začala jsem před třemi měsíci a měla jsem obavy, že to nezvládnu. Některé cvičení mi jde bez problémů, jiné hůře, ale už mi to nevadí. Zlepšuji se a cítím se mnohem lépe než ze začátku. Za profesionální přístup bych chtěla moc poděkovat naší lektorce Haně Toufarové, lekce s ní jsou skvělé. Vřele doporučuji.

Ivana V.

Cvičení se mi moc líbí. Nikdy bych si nemyslela, že mě bude bavit cvičení bez hudby, že se donutím ráno vstát a jak se rychle dá zvyknout na pravidelné protažení po ránu. Cvičení mě nastartuje na celý den a hodina mi vždy hrozně rychle uteče. Líbí se mi, že se pomalu zvedá obtížnost cviků, které provádíme. Vidím na sobě , že zvládám některé cviky rozhodně lépe než na začátku kurzu. Cvičení možná nevypadá náročně, ale já z lekce odcházím příjemně zničená 🙂

Kočičková Terezabývalá závodnice ve sportovním aerobiku

Jmenuji se Vojtěška Sobolová, je mi 71 roků. Mám transplantovanou ledvinu a jsem šťastná, že mi dcera domluvila cvičení v AC fitness. Ke cvičení máme příjemnou lektorku, paní Toufarovou, která je velice vstřícná a ráda poradí. Už teď cítím, že mi lekce rehabilitačního cvičení pro seniory – Fit Pain Free velice pomáhají a doporučuji, přijďte cvičit za námi, rádi vás uvítáme, budeme se těšit. Taky jsem začínala, nešlo mi to, ale je to mnohem lepší a věřím, že když budu chodit i nadále, že budu mít lepší stabilitu a větší chuť do života.

Vojtěška Sobolová (71)důchodce

Bolelo mě rameno. Chodila jsme k doktorům, brala prášky, hrozil mi obstřik. Pak mi Hanka ukázala svoje nové cvičení. Říkala jsem si, že když si vezmu prášek, přestane to taky. Časem mi došlo, že to není dobrá cesta. Tak jsem začala s cvičením. Přiznám se, že zpočátku jsme necvičila poctivě každý den – moc jsme tomu nevěřila, ani se mi nechtělo. Ale i když jsem cvičila jen 3-4x za týden, bolest ustupovala. K mému údivu jsem zjistila, že to opravdu funguje. Dnes cvičím každý den a cítím se mnohem líp – nejsem ztuhlá, rameno nebolí, chodím rovně.

Ludmila Hrušková, 80 letdůchodce

Začala jsem cvičit v létě 2016. Nejdříve po Hančině diagnostice doma během dovolené, kdy jsem cvičila denně, a přišlo mi, že je sestava šesti cviků, které se časem, dle mých pokroků, měnily a ztěžovaly, jsou časově nenáročné, jednoduché a přitom účinné. Od září cvičím ve fitku v hodinových lekcích a vidím pokroky nejen na své postavě, ale u cviků, které jsem schopna udělat. Jak říkám svým přátelům, je to naprosto luxusní bezbolestné a účinné cvičení, které se odehrává ještě navíc v drtivém počtu cviků vleže na podložce. Patří k mým nejoblíbenějším. Moc děkuji. HK

Hana Katrňákovádlouholetá spokojená klientka

Metodu Fit Pain Free cvičíme v kurzu pro seniory. Jsem v tomto kurzu cvičení teprve 3 měsíce, takže nemohu očekávat zázraky. Hodnotím profesionalitu naší trenérky Hany Toufarové, která mimo jiné klade důraz na správné provedení cviku, provádí individuální korektury a současně nás seznámí s tím, které svaly posilujeme nebo k čemu je ten který cvik dobrý. Vyhovuje mi, že každý cvičí ve svém tempu. Moc se mi líbí, že využíváme různé cvičební pomůcky, že je každá hodina originální a jiná. Přesto, že chodím krátce, mám pocit, že se uvolňuje napětí, ztuhlost a nepohyblivost mého těla. Vřele doporučuji.

Jana (66)

S Hankou Toufarovou a FitPainFree jsem se poprvé setkala v pořadu ČT1 Sama doma. Velice mě to zaujalo a cvičení se mi moc líbilo. Vždycky dávám v životě přednost určité přirozenosti - pokud jde můj zdravotní stav zlepšit změnou životasprávy , bylinkami, pohybem nebo cvičením, jdu do toho. Je to mnohem lepší než brát léky s jejich vedlejšími účinky. Vinou genetického onemocnění trpím artrózou kloubů a mívám chronické bolesti. jsou dny, kdy mě bolí každý krok, špatně se mi chodí do schodů, ze schodů, špatně se mi zvedá z karimatky. První návštěva u Hanky byla začátkem července 2018 a začala opravdu poctivě každý den cvičit. Nejlepší je ráno dříve vstát a před snídaní se zacvičit celou sestavu cvičení sestaveného na míru. Cítím se pak mnohem lépe fyzicky i psychicky. Cvičení odpoledne nebo večer se mi neosvědčilo, bývám unavená a nechce se mi. Prakticky hned po pár hodinách cvičení FitPaintFree jsem cítila, jak se mi zpevňují záda, Po 3 týdnech scházím schody, aniž bych se musela přidržovat zábradlí, chodím rychleji a svižněji, Po 6 týdnech se mi rovnají záda a já chodím vzpřímeně a cítím se sebevědomější a krásnější. Z karimatky vstávám mnohem snadněji. Klouby mě už tolik a tak často nebolí. Každou konzultaci s Hankou beru jako dárek sama sobě a svému tělu. Loučím se slovy: cvičte FitPainFree, opravdu to funguje, vím to z vlastní zkušenosti po 3 měsících poctivého cvičení. Vaše tělo Vám poděkuje.

I.V. Prostějov

Vážená paní Toufarová, chtěla bych vám poděkovat za sestavení cvičebních plánů pro manžela, které mu moc pomohly v rehabilitaci po vážném úrazu. A také za ochotu vážit několik cest do Olomouce, abyste zkontrolovala, jestli cvičí správně a dělá pokroky.

Sabina P., Olomouc